Attraction details

Trasy turystyczne
Lądek Zdrój to raj dla piechurów, spacerowiczów, biegaczy, wielbicieli nordic walking i rowerzystów. Trasy wędrówkowe, spacerowe, kuracyjne i rowerowe zostały szczegółowo opracowane przez Urząd Miasta w Lądku.

TRASY WĘDRÓWKOWE

Trasy od 3 km (w obie strony) do 15 km, prowadzą przez nierzadko jeszcze dzikie miejsca, niezadeptane, z punktami widokowymi, ciekawymi formami skalnymi, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Lista tras

 

TRASY SPACEROWE

Spacer w Lądku uzdrawia, uspokaja i dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. Wielu gości Alhambry przyjeżdża do nas, by po prostu spacerować po uzdrowisku i czerpać z jego uzdrawiających mocy i urody.

Lista tras

 

TRASY KURACYJNE

Tradycje terenoterapii sięgają w Lądku co najmniej XIX w., a wiadomo że dużo wcześniej popularne były wśród kuracjuszy wycieczki w malownicze okolice i obcowanie z przyrodą.
Odtworzone przedwojenne trasy kuracyjne zachęcają kuracjuszy i turystów do aktywnego wypoczynku. Wszystkie drogi kuracyjne mają swój początek przy Zakładzie Przyrodoleczniczym „Jerzy” przy ul. Ostrowicza 1, a większość z nich ma w punktach końcowych miejsca widokowe, ciekawą formę skalną lub zabytek.

Lista tras

 

TRASY ROWEROWE

Znajdziecie tu Państwo specjalnie oznakowane dukty i drogi asfaltowe, gruntowe oraz leśne, przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej. Trasy o różnej długości (od kilku do kilkudziesięciu km) i o różnym stopniu trudności to propozycje zarówno dla wytrawnych jak i początkujących rowerzystów.

Lista tras

Lista tras

Zapisz się na newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close