Szczegóły atrakcji

Trasy turystyczne
Lądek Zdrój to raj dla piechurów, spacerowiczów, biegaczy, wielbicieli nordic walking i rowerzystów. Trasy wędrówkowe, spacerowe, kuracyjne i rowerowe zostały szczegółowo opracowane przez Urząd Miasta w Lądku.

TRASY WĘDRÓWKOWE

Trasy od 3 km (w obie strony) do 15 km, prowadzą przez nierzadko jeszcze dzikie miejsca, niezadeptane, z punktami widokowymi, ciekawymi formami skalnymi, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Lista tras

 

TRASY SPACEROWE

Spacer w Lądku uzdrawia, uspokaja i dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. Wielu gości Alhambry przyjeżdża do nas, by po prostu spacerować po uzdrowisku i czerpać z jego uzdrawiających mocy i urody.

Lista tras

 

TRASY KURACYJNE

Tradycje terenoterapii sięgają w Lądku co najmniej XIX w., a wiadomo że dużo wcześniej popularne były wśród kuracjuszy wycieczki w malownicze okolice i obcowanie z przyrodą.
Odtworzone przedwojenne trasy kuracyjne zachęcają kuracjuszy i turystów do aktywnego wypoczynku. Wszystkie drogi kuracyjne mają swój początek przy Zakładzie Przyrodoleczniczym „Jerzy” przy ul. Ostrowicza 1, a większość z nich ma w punktach końcowych miejsca widokowe, ciekawą formę skalną lub zabytek.

Lista tras

 

TRASY ROWEROWE

Znajdziecie tu Państwo specjalnie oznakowane dukty i drogi asfaltowe, gruntowe oraz leśne, przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej. Trasy o różnej długości (od kilku do kilkudziesięciu km) i o różnym stopniu trudności to propozycje zarówno dla wytrawnych jak i początkujących rowerzystów.

Lista tras

Lista tras

Zapisz się na newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij