Stoki narciarskie

Stoki narciarskie

 

Ski Region Śnieżnik to trzy stacje narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika. Wspólny projekt stacji narciarskich Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój, wspierany przez gminy Stronie Śląskie i Lądek Zdrój, nawiązuje do powstałej w latach 70. koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach.

W odległości kilkudziesięciu minut podróży samochodem z Lądka jest szereg doskonałych Ski resortów po czeskiej stronie miedzy innymi: Dolni Morawa, Kuncice, Jonas Park.

 

 

 

Stacja narciarska Lądek Zdrój

W Lądku Zdroju 300 m od centrum zdrojowego działa latem i zimą doskonała, nastawiona na rodziny Stacja Narciarska. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano pięć tras zjazdowych - cztery z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie) oraz jedna dla bardziej wymagających (czerwona). Doskonałe szkółki narciarskie są idealnym miejscem dla pierwszych kroków naszych najmłodszych na nartach.

Odległośc od Alhambry  800 m
Trasa dojazdu  Plac Mariański, Aleja Marzeń
Tel. +48 786 182 694
www www.nartyladek.pl
Czynne   8.45- 21.00

 

Ski Resort Czarna Góra

Położony 12 km od Lądka Zdroju Ośrodek narciarki Czarna Góra i  został nagrodzony tytułem Poland’s Best Ski Resort 2015. Tytuł dla najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce przyznano po raz pierwszy w ramach międzynarodowego konkursu World Ski Awards w Kitzbühel (Austria). 
Stacja ta, położona u stóp Śnieżnika, pod względem dynamicznej rozbudowy jedynie w niewielkim stopniu ustępuje Białce. 13 tras zjazdowych, 3 koleje linowe, 6 wyciągów orczykowych i 4 taśmy zapewniają przepustowość nawet ok. 12 500 osób w ciągu godziny. Osoby lubiące komfort z pewnością szczególnie docenią nowoczesną i szybką sześcioosobową kolej z osłonami i podgrzewanymi siedzeniami.

Warto dodać, że Czarna Góra jest też rewelacyjnym miejscem dla fanów narciarstwa biegowego. To właśnie w tym rejonie istnieje największa w Polsce sieć tras dla nart biegowych. Wspólnie ze stroną czeską obejmują one ponad 400 km dobrze utrzymanych i oznakowanych szlaków. Do tego w Centrum Śnieżnik znajdziemy nie tylko wypożyczalnię sprzętu, sklep i serwis, lecz także licencjonowaną szkołę narciarstwa biegowego.

 

 

 

Odległośc od Alhambry  12 km
Trasa dojazdu  Stronie Śląskie, Sienna
Tel. +48 74 884 34 06
www www.czarnagora.pl
Czynne   9.00- 21.00

 

 

Stacja narciarska Kamienica

Stacja KAMIENICA położona jest w malowniczym zakątku Kotliny Kłodzkiej, niedaleko jednego z najstarszych polskich miasteczek, Bolesławowa, u podnóża góry Zawady (778 m n.p.m.). Cztery wyciągi o przepustowości 2 400 osób na godzinne, parking, wypożyczalnie sprzętu , karczma obok stoku.

dległośc od Alhambry  10 km
Trasa dojazdu  Stronie Śląskie, Bolesławów
Tel. +48 74 814 32 85
www www.snkamienica.pl
Czynne   9.00- 22.00

 

Stacja narciarska Ramzowa CZ

Jedna   z najlepszych na Morawach, należąca do topu 10 ośrodków w Republice Czeskiej. Na wysokości 782 m n.p.m. jest najwyżej położona stacja kolejowa w RCz – Ramzowskie siodło. Tutaj również zaczyna się najdłuższa siodełkowa kolejka linowa w Jesionikach. Pierwsza część to nowoczesna kolejka czteroosobowa, która wywiezie narciarzy na Čerňawę, z której prowadzą stoki dla rekreacyjnych narciarzy. Następna część to dwuosobowa kolejka, która zawiezie Państwo na Šerák, początek masywu Grubego Jesioniku, do wysokości  1351 m n.p.m.

W zimowym okresie można wyruszyć stąd po stoku długim prawie 3 km z powrotem do dolnej stacji, stok jest w środkowej części trudniejszy, lub wykorzystać inne wyciągi w górnej części w okolicach Čerňawy. Idealne warunki dla początkujących i rodzin z dziećmi znajdują się w dolnej części ośrodka, gdzie są liczne wyciągi i dwuoosobowa kolejka. 

 

 

Odległośc od Alhambry  47 km
Trasa dojazdu

 Lutynia,Javornik, Lipova Laznie,Ramzowa

Tel. +420 605 279 435
www www.bonera.cz
Czynne   8.30-16.00

 

 

Skiresort BUKOVA HORA CZ

Łączna długość nartostrad na jeden karnet narciarski wynosi ponad 8000 m, a wszystkie nartostrady na całej długości są sztucznie naśnieżane.

Heroltická -Najdłuższa nartostrada ośrodka narciarskiego Buková hora i Gór Orlickich o długości 2290 m. Niebieska rodzinna trasa jest bardzo popularna. Szerokość co najmniej 55 m zapewnia doskonałe warunki dla carvingu i jest idealna dla doskonalenia umiejętności najmniejszych narciarzy i snowboardzistów

Mlýnická - Druga pod względem długości ośrodka Buková hora i Gór Orlickich o długości 2150 m. Zaczyna się od bardziej sportowego odcinka oznakowanego kolorem czerwonym ze stopniowym przejściem w niebieski. Dokonuje się tu pomiaru prędkości, którą przejeżdżający narciarze i snowboardziści widzą na zainstalowanym wyświetlaczu radaru. Łagodniejsza część stanowi rozrywkową strefę Funslope z dziesiątkami przeszkód, w tym przejazd pojazdu osobowego w celu zapewnienia wrażeń początkującym i naszym najmniejszym gościom.

Odległośc od Alhambry  56 km
Trasa dojazdu

 Bystrzyca Klodzka, Boboszów, Cervena Voda

Tel. +420 724 290 022
www www.skibukovka.cz
Czynne   8.00-16.00

 

 

Skiresort Dolni Morava CZ

·         Ścieżka w obłokach

·         8 tras narciarskich o różnych stopniach trudności i łącznej długości 10,4 km

·         2 czteroosobowe kolejki (Sněžník i U Slona)

·         2 wyciągi orczykowe (Ondráš i Kamila)

·         1 wyciąg talerzykowy (Slamník)

·         Pełna zabawy trasa Funline

·         Trasa crossowa

·         Dziecięcy Ski Park Amálka

·         Szkółka narciarska

 

 

 

Odległośc od Alhambry  51 km
Trasa dojazdu

 Stronie Śląskie, Bolesławów, Stare Mesto, Dolni Morava

Tel. +420 469 771 180
www www.dolnimorava.cz
Czynne   8.30-16.00

Zapisz się na newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij