Uzdrowisko

Zdrowie i regeneracja

Lądek Zdrój słynie z termalnych wód mineralnych wykorzystywanych w leczeniu już od XIII wieku.

Wieści o cudownych efektach kuracji w Lądku ściągały tu już wieki temu wiele niezwykłych postaci. Wielki poeta Johann Wolfgang Goethe wypoczywał tu i czerpał siłę z wzmacniających lądeckich kąpieli.
Po trudach wojen napoleońskich, korzystając z chwili rozejmu, w 1813 r. w Lądku-Zdroju, na ponad miesięcznej kuracji przebywał król Prus Fryderyk Wilhelm III. Z wyjątkowych lądeckich term korzystali również car Rosji Aleksander i John Quincy Adams, prezydent USA.

Dziś nadal największym lądeckim skarbem, którego nie znajdziecie Państwo w żadnym modnym spa na świecie, są niezwykłe wody mineralne o potwierdzonych uzdrawiających właściwościach. Mają tak znakomite parametry, że nawet kilka dni korzystania z lądeckich źródeł poprawia zdrowie na długi czas.

Zapraszamy do luksusowego hotelu w sercu zdroju i korzystania z unikatowych zabiegów w lądeckich centrach przyrodoleczniczych:

 

 

Galeria

Zapisz się na newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij