Czas, który Cię uleczy
i rozpocznie pozytywne zmiany!
Dieta lecznicza dr nauk medycznych Ewy Dąbrowskiej, wzorowana na biblijnym poście Daniela, uruchamia w organizmie procesy samoleczenia, które skutkują wyraźną poprawą samopoczucia, zaś stosowana dłużej pozwala pozbyć się nawet poważnych dolegliwości. Dieta polega na jedzeniu niskokalorycznych produktów - wybranych warzyw i owoców.
Po kilku dniach organizm przechodzi na odżywianie wewnętrzne (endogenne) i zaczyna „wielkie porządki”, czyli usuwanie złogów, chorych komórek i toksyn. Opisanie tego zjawiska przyniosło w 2016 roku Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny Japończykowi Yoshinori Ohsumi. Objaśnił on mechanizm autofagocytozy, gdy komórki, którym nie dostarcza się odpowiedniej dawki energii, pozyskują ją, żywiąc się swoimi uszkodzonymi i obumarłymi strukturami.Takie procesy występują właśnie podczas niskokalorycznego postu leczniczego dr Dąbrowskiej. Zaletą diety jest to, że nie limituje ilości posiłków, a dozwolone produkty dają możliwość przyrządzania smacznych i sycących dań z wykorzystaniem ziół i naturalnych przypraw.
Dieta dr Dąbrowskiej w Alhambrze to jedyna szansa połączenia odżywiania zgodnego z zasadami postu warzywno- owocowego z korzystaniem ze słynnych wód lądeckich. Kurort Lądek-Zdrój słynie na całym świecie z wód siarczkowo-fluorkowo-radonowych i radonowych. Występują one tu w niezwykłym stężeniu, wspomagają własne siły organizmu i leczą wiele schorzeń skórnych, neurologicznych, reumatologicznych oraz ortopedycznych.