Lądeckie wody lecznicze

Magiczna moc lądeckich wód

Ladek Zdrój to najstarsze uzdrowisko w Polsce, jego historia sięga XIII wieku. Jego największym bogactwem są uzdrawiające, ciepłe źródła mineralne, termy o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i wyjątkowych właściwościach leczniczych. Dziś, każdego roku, Lądek odwiedza ponad 60 tysięcy kuracjuszy i turystów, a szacunkowa wartość rynku hotelowego wynosi 30 mln rocznie.

Lądeckie źródła to bardzo wydajne wody termalne słabo zmineralizowane, zawierające unikatowe swoiste składniki o działaniu biologicznym: radon, siarczki, siarkowodór i fluorki.

Wszystkie zabiegi hydroterapeutyczne w Lądku-Zdroju (kąpiele w wannach i basenach, kąpiele perełkowe, masaże podwodne, wirowe i natryski) wykonywane są z wykorzystaniem tutejszej wody termalnej!

Źródła termalnych wód lądeckich są bardzo wydajne i nie ma powodów, by oszczędzać na ilości zabiegów, choć uzyskanie optymalnych efektów leczenia nie zależy od jak największej ich liczby – zarówno ilość, jak i rodzaj oraz parametry zabiegów powinny być szczegółowo określone przez lekarza uzdrowiska.

Lądek Zdrój – to jedyne uzdrowisko w Polsce wykorzystujące w procesie leczenia termalne wody radoczynne siarczkowo – fluorkowe!

Kąpiele w lądeckich wodach poprawiają kondycję stawów i krążenia, wpływają na trofikę skóry, metabolizm, gospodarkę hormonalną:

  • wody termalne ułatwiają wykonywanie ćwiczeń, poprawiają zakres ruchu stawów
  • związki siarki regenerują chrząstki stawowe, działają ogólnie przeciwzapalnie, odtruwająco i oczyszczająco oraz miejscowo na skórę: przeciwświądowo i złuszczająco
  • fluor „zatrzymuje” wapń w naszych kościach i stymuluje uwapnianie tkanki kostnej
  • radon przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych, łagodzi objawy zapaleń stawów, przyspiesza zrost kości, regeneruje uszkodzone włókna nerwowe, reguluje gospodarkę hormonalną i metabolizm.

W Lądku-Zdroju zlokalizowanych jest 6 naturalnych źródeł wód leczniczych :

Źródło

temperatura

siarczki

fluorki

siarkowodór

aktywność radonu

Jerzy („Świętego Jerzego”)

ok. 28°C

do 18 mg/l

do 9 mg/l

do 1,9 mg/l

do 1400 Bq/l

Wojciech (dawne „Marii”)

ok. 29°C

do 20 mg/l

do 10 mg/l

do 2,2 mg/l

do 220 Bq/l

Marii Skłodowskiej – Curie

ok. 25°C

do 22 mg/l

do 10 mg/l

do 1,0 mg/l

do 450 Bq/l

Chrobry

ok. 26°C

do 19 mg/l

do 10 mg/l

do 2,5 mg/l

do 180 Bq/l

Dąbrówka

ok. 20°C

do 20 mg/l

do 9,5 mg/l

do 2,4 mg/l

do 170 Bq/l

Odwiert L-2 „Zdzisław”

ok. 44°C

do 21 mg/l

do 11 mg/l

do 4,0 mg/l

do 180 Bq/l

 

 

 

Galeria

Zapisz się na newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij